Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту
Необхідність у підтвердженні органами ДПС відсутності заборгованості довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи вимагається численними нормативно-правовоими актами України, з метою її подальшого надання органам/суб’єктам, що уповноважені на надання фінансової підтримки (компенсації, дотації), проведення закупівель за державні кошти, виділення бюджетного фінансування тощо.
Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1102/32554 (далі – Порядок № 733).
Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка) формується за відсутності у платника згідно даних інформаційно-комунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), та/або іншої заборгованості (в т.ч. розстрочених, відстрочених, реструктуризованих) за основним та неосновними місцями обліку такого платника.
Довідка надається платнику безоплатно.
Заява платником подається (на його вибір):
- у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);
- в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог законів України від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».
Вхід до приватної частини Електронного кабінету (особистого кабінету) здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного цифрового підпису.
Меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету дозволяє платнику створити та надіслати Заяву за формою J1300306 (для юридичних осіб) або F1300306 (для фізичних осіб).
Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано платником Довідку.
Найбільш поширеною підставою є Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII, для сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств це Постанова Кабміну «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» від 01.03.2017 р. № 130 та Постанова КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» від 29.04.2015 р. № 300, якими передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Слід зазначити, що деякі платники вказують як підставу отримання Довідки Наказ Мінагрополітики та продовольства України від 18.04.2017 р. № 228. Проте, цим Наказом затверджені тільки форми для отримання компенсації. Відповідно, цей Наказ не передбачає видачу Довідки та розроблений на виконання постанови КМУ від 01.03.2017 р. № 130.
Важливо! Для правильного заповнення Заяви потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акту за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації:
• вид (Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант);
• індивідуальну назву, що зазначається у лапках («...»);
• порядковий номер (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-»,«/»);
• дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2015 року) або цифровим способом (25.12.2015).
Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви.
Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування, про що зазначається у довідці.
Перевірка наявності/відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи,здійснюється за даними інформаційно-комунікаційної системи контролюючого органу на дату формування Довідки з урахуванням наявностиі/відсутності податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску та/або іншої заборгованості (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих) за основним та неосновним місцями обліку такого платника.
Крім цього, фізичні особи – громадяни, які не є суб’єктами господарювання, можуть отримати інформацію про наявність або відсутність у них податкового боргу, використавши Електронний кабінет за адресою https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через офіційний вебпортал ДПС.
З орієнтовним переліком нормативно – правових актів, які передбачають надання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи можна ознайомитися за посиланням https://tax.gov.ua/data/files/405260.docx