Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту
Вже другий рік продовжується військова агресія рф проти України, в результаті якої завдані та продовжують завдаватись величезні збитки, зокрема, аграрному сектору економіки країни шляхом знищення/пошкодження виробничих приміщень аграріїв, рухомого майна, земельного фонду, врожаю, меліоративної інфраструктури тощо. При цьому наслідки, викликані військовою агресією рф проти України, несуть загрозу і продовольчій безпеці усього світу. Тому надзвичайно важливим є відновлення економічної спроможності аграрного сектору для забезпечення продовольчої безпеки України та світу. Документування злочинів, фіксація збитків, завданих аграріям, та їх відшкодування стануть ключовим кроком для підтримки економічного відновлення аграрного сектору загалом та кожного аграрія зокрема.
На сьогодні створено багато подібних інтернет-порталів, на яких можна залишити інформацію про злочин та завдані втрати. Серед основних:
https://www.agrirecovery.com.ua Створена ГС «Всеукраїнська аграрна рада» за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) мапа руйнувань агросектору з метою висвітлення реальних збитків українського агросектору, та допомоги агровиробникам на етапі документування воєнних злочинів, скоєні проти їх підприємств.
https://dokaz.gov.ua/ Цей портал створений за ініціативи Офісу Президента України, Мін’юсту, Офісу Генерального прокурора України, Мінцифри, Представництва Президента України в АР Крим та Київської школи економіки, призначений для документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Усі докази використовуватимуться для притягнення рф до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, Європейському суді з прав людини, спеціальному трибуналі після його створення.
https://warcrimes.gov.ua/ Створений Офісом Генерального прокурора для належного документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні.
https://damaged.in.ua/ Створений Київською школою економіки спільно з Офісом Президента України та Міністерством економіки України (проєкт "Росія заплатить").
Через Портал/застосунок "Дія" можна подати інформацію про пошкоджене житло. Реалізовано Мінцифри.
Для належної фіксації злочинів та завданих втрат аграрним підприємствам експерти Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО) та ГС "Всеукраїнська аграрна рада" розробили Практичні рекомендації та зразки документів (не є нормативно-правовим документом).
Важливо враховувати, що надані поради носять загальний характер, тоді як кожна ситуація є індивідуальною та може вимагати різних додаткових дій.
Ознайомитися з методичними рекомендаціями та зразками документів для фіксації збитків можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1XDL55-uTEjkq38h0D4GFfYEc2sWi9GsP