Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

Керівництво Сумської ОВА, обласної ради та міністерства у справах ветеранів підписали меморандум про співпрацю

 

Сумщину з робочою поїздкою відвідав заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан ПРИХОДЬКО


У рамках зустрічі підписаний Меморандум про співпрацю. Мета – взаємодія сторін задля реалізації прав і соціальних гарантій для ветеранів війни шляхом впровадження проєкту «Адмінсервіс «Ветеран» за принципом єдиного вікна на базі ЦНАПів в межах Сумської області.

 

 

Заступник Міністра у справах ветеранів зазначив, що сьогодні необхідно оновлювати законодавство у цьому напрямку. І Міністерство працює нині з пулом ветеранських об'єднань, залучає науковців, депутатів, колег з інших центральних органів виконавчої влади.
 
«Другий компонент нашої роботи – реалізація політики, наближеної до ветеранів і, відповідно, поглиблення нашої роботи до безпосередньо територіальних громад, – підкреслив він. – На сьогодні запущено ряд важливих проєктів. Перш за все, це розбудова інфраструктури ветеранської політики. Починаючи від обласних військових адміністрацій і закінчуючи громадами, в областях мають бути створені окремі структурні підрозділи для виконання завдань з реалізації ветеранської політики на місцях. Наша задача – не просто реалізувати ветеранську політику, а дійти до кожного ветерана, вирішувати конкретні проблеми конкретної людини».
 
Начальник Сумської ОВА Володимир Артюх повідомив, що в Сумській ОВА наразі створено окремий підрозділ – управління з питань ветеранської політики Сумської обласної державної адміністрації. Виконуючий обов’язки начальника управління – Олександр КОРИТНИК.
 
Ще однією складовою роботи Міністерства є розбудова мережі єдиних вікон, системи центрів надання адміністративних послуг, а також напрацювання всіх алгоритмів і механізмів надання послуг маломобільним ветеранам.
 
На Сумщині такі центри створені в містах Суми та Ромни. Заплановано, що до кінця року таких ЦНАПів має бути 14.
 
«Єдине ветеранське вікно не потребує якихось фантастичних видатків місцевих бюджетів. Це історія про належну організацію процесу надання послуги ветеранам. Це простою мовою, коли приходить ветеран в одне місце і має можливість подати в єдиний фронт-офіс документи для того, щоб отримати ряд послуг від різних надавачів. Так має бути, – підкреслив Руслан Приходько.
 
Говорили також учасники наради про необхідність кваліфікованих психологів, які мають працювати безпосередньо з ветеранами і держава готова навчати та фінансувати таких спеціалістів за державний кошт.
 
Начальник Сумської ОВА акцентував увагу присутніх на тому, що не ветерани мають ходити до влади і щось просити, а до них має прийти держава в обличчі психологів, помічників ветеранів, соціальних працівників, органів місцевого самоврядування і допомогти їм.
 
"Це революційні речі, які мають прийти в свідомість керівників у громадах, районах і в області – скрізь, – підкреслив Володимир Артюх. – Уже є фінансування, є відповідна законодавча база, і ми маємо в цьому році все це реалізовувати. До ветеранів треба іти, а не чекати, коли вони до вас прийдуть».