Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

На Сумщині спільно протидіють поширенню соціально небезпечних хвороб

 

На засіданні Сумської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ, що пройшло під головуванням заступниці начальника ОВА Олени БОЙКО, було обговорено поточну ситуацію та схвалено Операційний план заходів з реалізації Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року у 2024-2026 роках у Сумській області

 

 

До роботи ради долучилася керівниця відділу управління та протидії туберкульозу ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Яна ТЕРЛЕЄВА. Вона відзначила активну позицію Сумської області, яка попри прикордонний статус, одна з перших імплементує державну стратегію на місцевому рівні та впроваджує якісні кроки для боротьби із соціально небезпечними хворобами.

 

За словами Олени Бойко, питання боротьби з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією/СНІДом та вірусними гепатитами визначено державою як невідʼємна складова політики щодо безпеки суспільства.

 

«Особливо це питання гостро звучить в умовах воєнних дій, коли фактори і ризики поширення соціально небезпечних захворювань підвищуються. З огляду на це, в Операційному плані окреслено пріоритетні завдання для органів влади на усіх рівнях, для надавачів медичних послуг та випрацювано взаємодію і координацію із неурядовими організаціями, які у своїй діяльності здійснюють підтримку осіб даної категорії. На засіданні розглянули ключові питання та визначено першочергові заходи з протидії поширенню соціально небезпечних хвороб», – прокоментувала посадовець.

 

Надання протитуберкульозної медичної допомоги, зокрема, передбачає організацію заходів із профілактики, виявлення захворювання на туберкульоз, приділення уваги особам із груп ризику, ведення хворих та подальше впровадження цих послуг у закладах первинної ланки.

 

З початку нового року вони мають бути готові обов’язково надавати таку медичну допомогу і контрактуватися на відповідний пакет НСЗУ. Перед навчально-методичними центрами стоять завдання підготувати базу для навчання і підвищення кваліфікації фахівців.

 

У питаннях протидії захворювання на ВІЛ/СНІД важливим напрямком залишається отримання пацієнтами замісної підтримувальної терапії, дотримання її безперервності через міграцію людей у зв’язку із воєнними діями. Фахівці обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань продовжують також забезпечувати виїзну роботу мобільної бригади для проведення консультувань, тестувань та контролю за лікуванням пацієнтів з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів тощо.

 

Під час розгляду питання щодо протидії поширення вірусів гепатиту було наголошено, що протягом останніх років Сумщина знаходиться у першій трійці серед регіонів України за показниками обстеження та виявлення цього захворювання. Тож вкрай важливою є своєчасна діагностика, проведення обстежень, забезпеченість тестами, організація виїзних тестувань та вжиття комплексу інформаційних і профілактичних заходів для підвищення рівня обізнаності громадян про вірусні гепатити.

 

Про свою роботу та медико-соціальну підтримку людей, котрі живуть із ВІЛ, на засіданні ради також доповіли представники ряду громадських організацій. Упродовж багатьох років вони залишаються партнерами держави у допомозі особам даної групи.