Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту
На Сумщині відбулось засідання Сумського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
Підготовка області до опалювального сезону, до нового навчального року, а також можливості фінансової підтримки прикордонних громад за рахунок державного бюджету – такі теми стали ключовими на засіданні
Як повідомив, відкриваючи засідання начальник Сумської ОВА Володимир Артюх, питання, винесені на обговорення Сумського регіонального Офісу Конгресу сформульовані за пропозиціями громад та представників виконавчої влади тощо. До обговорення залучені представники центральних органів влади, народні депутати.
Очільник області зазначив, що сьогодні влада працює на випередження, не чекаючи, коли загострення ситуації призведе до серйозних втрат серед цивільного населення.
Вже більше року проводиться евакуація з 5-кілометрової зони, а в ряді населених пунктів і з 10-кілометрової. Нині організована евакуація з 23 населених пунктів Сумського району, які найбільше потерпають від обстрілів.
«Ми готуємо наші захисні споруди, готуємо наші школи до початку навчального року, який розпочнеться менше, ніж за місяць, але всі умови безпекового середовища ми маємо виконати. Маємо зробити умови і для харчування дітей у школах, щоб наші діти були здоровими, розвивались і засвоювали знання зі шкільної програми. Працюємо над будівництвом захисних споруд і нас в цьому підтримує держава, виділяються серйозні кошти на захисні споруди – понад 320 млн на цей рік», – продовжив начальник Сумської ОВА.
Також Володимир Артюх акцентував увагу на підготовці до опалювального сезону та нових задачах щодо розподільчої генерації електрики і тепла.
Зокрема з метою забезпечення енергетичної незалежності області в опалювальний період розпорядженням начальника обласної військової адміністрації затверджено План упровадження розподіленої генерації та забезпеченості резервними джерелами енергії у регіоні. Зазначений План передбачає заходи по розбудові розподіленої генерації, у тому числі, встановлення когенераційних установок, сонячних електростанцій та систем накопичення енергії на громадських та адміністративних будівлях.
«Ми для себе визначили головні завдання і треба їх виконувати, переймаючи передовий світовий досвід – роботи шкіл, роботи з бізнесом, роботи над забезпеченням когенерації та альтернативної (сонячної, вітрової енергетики), роботи з ветеранами, діяльності щодо покращення не лише фізичного, а й ментального здоров’я. Тому усім нам стійкості духовної, завзятості козацької у вирішенні проблем у наших громадах на користь людей Сумщини», – підкреслив очільник області.