Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

Рада оборони відреагувала на блокування депутатським корпусом Сумської міськради питання створення в обласному центрі військового ліцею

 

Це питання було серед головних в порядку денному засідання Ради оборони Сумщини


Як доповіла заступниця начальника Сумської ОВА Олена Бойко, Президентом України одним із пріоритетних завдань для місцевої влади визначено підтримку ветеранів війни, сімей військовослужбовців сил безпеки і оборони, дітей загиблих Героїв в усіх сферах суспільного життя і в соціальних питаннях і в можливостях здобути якісну освіту, особливо – спеціалізовану освіту безпекового спрямування на базі військових ліцеїв.

 

«За дорученням голови Сумської ОВА та відповідно до минулорічного рішення Сумської міської ради – в цьому році було заплановано відкриття спеціалізованого закладу освіти військового спрямування – військового ліцею у Сумах, – зазначила Олена Бойко. – Для початку роботи такого закладу необхідно було прийняти статут майбутнього ліцею, призначити керівника і на умовах співфінансування з обласним бюджетом – створити гідні умови для навчання і проживання щонайменше 50 дітей ветеранів війни, сімей військовослужбовців сил безпеки і оборони, дітей загиблих Героїв».
 
Питання прийняття статуту виносилося двічі на розгляд сесії міської ради 31 липня 2024 та 5 серпня 2024 року.
 
Розгляд цього питання на засіданні сесії, яке відбулось на початку цього тижня був заблокований внаслідок дій керівників фракцій політичних партій в міській раді БЮТ (Анатолій Сагач) та ЄС (Вадим Акперов), які через підконтрольні медіаресурси та інтернет канали перед початком розгляду дезінформували суспільство про нібито «небезпечне місце» для роботи ліцею, а потім про «30 млн», які начебто потрібно для його відкриття. Результат – блокування роботи сесії при розгляді цього питання.
При ухваленні рішення депутати не врахували позицію очільника Сумської міської військової адміністрації Олексія Дрозденка, який надав детальні фінансові розрахунки і обґрунтування доцільності створення військового ліцею.
 
Учасники засідання Ради оборони погодилися, що такими діями депутати намагаються дискредитувати Президента України, Уряд та державну владу в регіоні, дестабілізувати суспільну ситуацію в області та, по суті, позбавляють можливості дітей отримати первинні військові знання та навички, необхідні для подальшого вступу і навчання у вищі військові навчальні заклади.
 
Варто зауважити, що на території України наразі функціонують 30 ліцеїв із посиленою фізичною та військовою підготовкою. 16 із них розташовані в обласних центрах, а 4 – у прикордонних регіонах, зокрема, у Харкові, Чернігові, Запоріжжі і Херсоні. Попри прикордонний статус населених пунктів ці навчальні заклади працюють і навчають дітей.
 
У Сумах є вся необхідна матеріально-технічна база та кваліфіковані кадри для повноцінного функціонування військового ліцею. Є також бажання дітей навчатись у такому закладі та бажання батьків, щоб їх діти виросли справжніми захисниками рідного міста, Сумщини та України.