Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

Сумщина відзначила Всесвітній день ментального здоров’я

 

До регіональних заходів долучився начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ. Очільник Сумщини ознайомився із напрацюваннями системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та подякував усім причетним за пропагування культури піклування про власне ментальне здоров’я

 

 

Активності, що проходили по всій Україні, об’єднані спільним гаслом: «Стійкість одного – стійкість мільйонів». В ньому закладено глибокий сенс і важлива умова, щоб вистояти, щоб залишатися стійкими: маємо піклуватися про себе, щоб мати сили піклуватися про близьких.

 

Як зазначив Володимир Артюх у своєму виступі, з початком повномасштабної війни тема ментальної підтримки стала особливо актуальною в Україні. Тому Всеукраїнська програма «Ти як?», яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, сьогодні покликана розповідати кожному про важливість піклування про власний внутрішній світ, допомагати справлятися з постійним стресом, відновлювати власні ресурси, підтримувати рідних і плекати власну стійкість.

 

«Основа ментального стану українців – це стійкість кожного, яка переростає у стійкість нації. Велика громада Сумщини показала свою стійкість ще на початку повномасштабної війни, коли не допустила просування ворога вглиб території. Стійкість – це визначальна риса нашого характеру. Ми проявляємо стійкість щоразу, коли ворог вчергове завдає масованого удару, бо ми гуртуємося і мобілізуємося, допомагаємо один одному. Наша стійкість важлива для близьких людей, які потребують підтримки. Наша стійкість потрібна і захисникам. Коли вони відчувають силу в тилу, їхні дії на фронті стають більш потужними і ефективними», – підкреслив він.

 

Начальник Сумської ОВА відзначив результати Сумщини у розбудові системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки. Так, до реалізації Всеукраїнської програми залучено всі 51 громаду, здійснюється підготовка фахівців відповідного профілю та сімейних лікарів. Крім того, питання ментальної підтримки є пріоритетним для організації роботи центрів життєстійкості, центрів підтримки ментального здоров’я, ветеранських просторів тощо.

 

Для відвідувачів заходу було проведено анкетування, демонстрацію символічної «Вежі стійкості». Кожен бажаючий також мав можливість долучитися до практикування дієвих технік самодопомоги, проведення тренінгів та групових занять для відновлення емоційної рівноваги, якими ділилися фахівці.

 

Крім того, організація панельної дискусії «Історії успіху», обговорення актуальних питань галузі та масштабування отриманого досвіду, продемонстрували найкращі напрацювання області для інтегрування культури ментальної підтримки в усі сфери українського суспільства.

 

До Всесвітнього дня ментального здоров’я на Сумщині також вперше провели нагородження амбасадорів Всеукраїнської програми «Ти як?». В області відзначили активних діячів та стейкхолдерів, котрі зробили важливий внесок у розвиток системи ментальної підтримки на регіональному рівні. Лауреатів визначали в 6 сферах за 5 номінаціями.

 

Кращих імплементаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» нагородив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх.

 

«Дякую фахівцям, хто робить ментальну допомогу ближчою до кожного жителя Сумщини: хто працює у даній сфері, надає людям важливу підтримку, організаційно та методично забезпечує роботу відповідних закладів, центрів, здійснює підготовку фахівців, навчання сімейних лікарів тощо», – зазначив Володимир Артюх.