Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту
Українська влада проводить заходи гуманітарного реагування в зоні проведення оборонної операції
Як прокоментував Міністр внутрішніх справ України Ігор КЛИМЕНКО, Україна діє відповідно до норм Женевської Конвенції та правил ведення війна, тож основне завдання зараз – провести гуманітарну місію, щоб люди там отримали найнеобхідніше – продукти харчування, питну воду та ліки першої необхідності
За його словами, в зоні оборонної операції залишилися громадяни росії, переважно це люди літнього віку. На даний момент встановлено близько 150 таких осіб.
«Наразі розроблено відповідний алгоритм гуманітарного реагування. Коли Збройні Сили заходять в населені пункти, вони, перш за все, з’ясовують, скільки осіб там знаходиться, що це за люди, і які потреби в них існують. Вже розгорнуто хаби, куди владою завозиться допомога відповідно до сформованого запиту від військових. Вона передається нашим силам оборони для подальшої роздачі», – пояснив Міністр.
Начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ зауважив, що на ділянці кордону, де Збройні Сили відкинули ворога вглиб росії і бої було відтягнуто від території Сумщини, застосування систем РСЗВ, артилерії, мінометів значно зменшилося. Проте тепер ворог компенсує неможливість застосування цих видів зброї авіаційними ударами, зокрема, КАБами. Решта лінії зіткнення – громади Шосткинського, Конотопського, Охтирського районів – також залишається під інтенсивними обстрілами.
За його словами, лише із 6 серпня загинуло 4 жителів області, 16 – зазнали поранень. При цьому 90% втрат маємо саме внаслідок застосування авіабомб.
Тому на Сумщині не припиняється евакуація з прикордонних громад, яка триває вже більше року. Наразі кількість людей, які прийняли рішення виїздити з небезпечної зони, значно зросла.
Евакуація проводиться організовано у взаємодії з поліцією, ДСНС, під супроводом і за сприяння ЗСУ. З прикордоння вже евакуйовано понад 60% населення.
«В той час, як наші захисники професійно і мужньо роблять свою роботу, обласна влада разом із правоохоронними органами виконує свою роботу щодо захисту людей і збереження їх життя. Завдяки тому, що евакуацію на Сумщині почали проводити заздалегідь, нам вдалося зберегти життя понад 20 тисячам людей, які вчасно виїхали з прикордонних громад. Перш за все, евакуюємо людей в глиб нашої області, також допомогу надають і інші регіони України. Крім того, разом із міжнародними організаціями та донорами також працюємо над побудовою модульного житла для переселенців у нас в області», – повідомив Володимир Артюх.