Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

Володимир АРТЮХ разом з головами прикордонних громад працювали над вирішенням проблем прикордоння Сумщини

 

Основними темами зустрічі стали безпекова та енергетична ситуації на прикордонні, забезпечення жителів громад якісним мобільним покриттям і виплата компенсації за тверде паливо

 

 

Як повідомили під час наради, на Сумщині вже реалізується програма виплати компенсацій жителям області на придбання твердого палива. В Сумській області для участі у програмі було визначено понад 42 тисячі домогосподарств, більше 16 тисяч заявок надійшло від мешканців прикордонних громад.
 
Постанова Уряду, яка була прийнята у серпні, передбачає виплату кожному заявнику 21 тисячі гривень.
 
«Першочергово програма передбачала виплату коштів 6 тисячам домогосподарств Сумщини, однак ми звернулись до Мінінтеграції, а також до наших партнерів УВКБ ООН, які надають відповідне фінансування, і на сьогодні можемо розраховувати на те, що ще більше наших мешканців отримають компенсацію на закупівлю твердого палива. У жовтні перші заявники вже отримали кошти», – розповіла Директорка Департаменту соціальної політики Сумської ОДА Людмила МУСІЯКА.
 
Окрім цього до програми фінансування долучився міжнародний комітет Червоного Хреста, який пропонує окремим категоріям заявників виплати на суму 25 тисяч гривень. Загалом отримати кошти на тверде паливо жителі Сумщини можуть від 12 міжнародних організацій. На сьогодні гроші від міжнародних партнерів отримали 7 тисяч домогосподарств Сумщини.
 
«Окрім цього є ініціатива від одного з інвесторів щодо безоплатного забезпечення наших жителів скрапленим газом, на сьогодні вирішується технічний аспект цього питання», – повідомив начальник ОВА Володимир Артюх.
 
Енергетична безпека та належне мобільне покриття – не менш актуальні питання, з якими голови громад звернулись до керівництва Сумщини. Як повідомили в ОВА, з початку цього року в області зафіксовано 53 випадки пошкодження об’єктів мобільного зв’язку. 70% вдалось відновити.
 
«Найближчим часом за нашою пропозицією відбудеться засідання комітету Верховної Ради щодо діяльності операторів мобільного зв’язку та інтернет-провайдерів на прикордонні. Це вкрай нагальне і важливе питання. Ми розуміємо проблеми, з якими ви стикаєтесь у громадах і будемо доносити їх до представників комітету. Окрім цього будемо говорити про енергетичне забезпечення у 20-кілометровій зоні. Ми звертались до Уряду із пропозицією не застосовувати графіки погодинних відключень на цих територіях, адже розуміємо, що наші прикордонні населені пункти регулярно страждають від ворожих обстрілів, руйнуються об’єкти енергетичної інфраструктури і відповідно часто люди лишаються без електропостачання», – зазначив начальник ОВА.
 
Щодо посилення енергетичної безпеки у громадах, Володимир Артюх наголосив на важливості забезпечити необхідний резерв як від міжнародних партнерів, так і передбачити кошти на ці потреби у місцевому бюджеті.