Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

Як на Сумщині забезпечується дотримання сучасних принципів правосуддя, дружнього до дитини?

 

Це питання обговорили учасники наради на тему «Стан реалізації міжвідомчого пілотного проєкту щодо впровадження центрів захисту дитини (за моделлю Барнахус)» під головуванням заступника Міністра юстиції України – Голови Міжвідомчої координаційної ради Олександра БАНЧУКА, котрий відвідав Сумщину із робочою поїздкою

 

 

Посадовець ознайомився із роботою Центру, основними показниками та результатами діяльності. Разом із присутніми він детально обговорив актуальні питання, нормативну площину реалізації проєкту та напрацювання правового поля для подальшої імплементації ініціативи на законодавчому рівні.

 

«Дуже важливо, що навіть в умовах повномасштабного вторгнення на Сумщині відкрито Центр захисту дитини (за моделлю Барнахус). Особлива подяка всім причетним до його функціонування, адже за таких складних обставин ви продовжуєте розвивати його роботу, напрацьовувати досвід та нові ідеї заради допомоги дітям. Зі свого боку ми робимо все можливе для розвитку даного проєкту та посилення міжвідомчої взаємодії», – підкреслив посадовець.

 

Він також наголосив на необхідності масштабування даного проєкту та включення Центрів Барнахус до державної мережі, що дасть можливість забезпечувати стійкість системи таких сервісів, отримувати відповідне фінансування з бюджету тощо.

 

Заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації Олена БОЙКО повідомила, що проєкт Барнахус плідно працює в області вже майже рік і, в першу чергу, покликаний захистити наших дітей.

 

«Проєкт Барнахус є надзвичайно важливим для прикордонної Сумщини. Він дозволив у процесі захисту дітей, які потерпають від проявів насильства, забезпечити дотримання їх конституційних прав та мінімізувати травматичні фактори від отриманого негативного досвіду, а також від подальших процедур. Для цього тут надається комплексна соціальна, психологічна, правова, медична та інші види допомоги та послуги дітям, – зауважила вона. – Завдяки правильно організованій роботі Центру ми маємо стовідсоткову впевненість, що жоден кривдник не уникне покарання. Крім того, робота з дітками, які постраждали, не закінчується лише проведенням слідчих дій, вона продовжуватиметься супроводом служби у справах дітей у подальшому».

 

Під час зустрічі також було обговорено запровадження двох пілотних проєктів: залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні/міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги та Програми відновного правосуддя за участю неповнолітніх, які є підозрюваними, обвинуваченими у вчиненні кримінального правопорушення.