Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

Як поводитися, коли на вулиці спека: корисні й дієві поради від лікарів

 

На Сумщині тримається сонячна та спекотна погода, проте висока температура може негативно вплинути на самопочуття та здоров'я людини і навіть спровокувати деякі захворювання

 

 

Детальніше про це під час брифінгу розповіли спеціалісти Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб та Сумського центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

 

За словами лікарів, окрім погіршення самопочуття, спекотна погода може спровокувати сонячний чи тепловий удар. Особливо вразливими є люди літнього віку та діти.

 

«Час з 11 до 16 години – це пік сонячної радіації і в цей час, за можливості, не варто виходити на вулицю. Однак, якщо ви не маєте такої змоги, необхідно убезпечити собі та зменшити ризики: надягати світлий одяг із натуральної тканини, капелюх із широкими краями, щоб закрити голову та шию від сонячного випромінювання. Ще варто мати із собою пляшечку звичайної негазованої води. Також у ці дні бажано зменшити рівень фізичних навантажень», – зазначив лікар із загальної гігієни Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ігор ЛИТВИНОВСЬКИЙ.

 

Варто обмежити вживання кави, солодких газованих напоїв, категорично лікарі не радять пити спиртні напої. Крім цього необхідно переглянути раціон харчування, адже влітку продукти швидше псуються.

 

«Вимкнення світла іноді триває по кілька годин, тому не всі продукти можуть зберігатись у холодильнику у належному стані. У цей період бажано зменшити споживання молочних продуктів, солодощів, натомість є більше овочів та фруктів. Але важливо їх гарно мити і частіше мити руки, адже влітку зростає ризик виникнення кишкових інфекцій», – додав Ігор Литвиновський.

 

Як зазначила медичний директор Сумського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Ганна ПИЛИПЕНКО, першими ознаками сонячного чи теплового удару є підвищення температури тіла, блювання, нудота, може бути втрата свідомості. Основна причина – це перегрівання тіла, тому важливо регулярно його охолоджувати. Особливо чутливі до спеки діти.

 

«У такі спекотні дні дуже популярний відпочинок біля води, але рекомендуємо обирати правильний час і йти на пляж або вранці, або після 16 години. Перебуваючи біля водойми, людина слабо відчуває вплив сонячного випромінювання. Відповідно підвищується ризик отримати сонячний удар. Небезпечно це і для нашої шкіри, адже надмірне ультрафіолетове випромінювання може викликати навіть онкологічні захворювання», – наголосила Ганна Пилипенко.

 

Перед виходом на вулицю, наголошують фахівці, слід обов'язково наносити на шкіру сонцезахисний крем та регулярно його поновлювати. Аби охолодити тіло, радять кілька разів на день приймати прохолодний душ. А користуючись кондиціонером, варто пам'ятати, що температура в приміщенні має бути лише на 2 градуси нижча за температуру на вулиці, аби організм не відчував стресу через суттєві перепади.

 

Відео брифінгу за посиланням:  https://youtu.be/97h7okAcBfU