Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

Як стартував та проходить опалювальний сезон на Сумщині?

 

Про це розповів перший заступник начальника Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО

 

 

Опалювальний сезон в Сумській області стартував 16 жовтня, коли почали підключати опалення в дитячих садочках і в лікарнях. А з 21 жовтня розпочався пуск тепла в житловому фонді.
 
Станом на сьогодні підключені до опалення всі 100% дошкільних закладів. Щодо інших категорій споживачів, то з опаленням понад 98% об'єктів.
 
«Є певні проблемні питання, вони не критичні, але є. Зокрема, по місту Суми станом на сьогодні близько 10 багатоквартирних житлових будинків внаслідок поривів як зовнішніх, так і внутрішніх мереж, знаходяться повністю або частково без опалення, – розповів перший заступник начальника Сумської ОВА. – Над ліквідацією цієї позаштатної ситуації працюють аварійні бригади підприємств Сумської міської ради, обласна військова адміністрація координує ці процеси. Ми висуваємо вимогу щодо збільшення кількості цих аварійних бригад та щодо підвищення ефективності їх роботи».
 
В області наразі підключено більше 99% закладів освіти, охорони здоров’я та іншої соціальної сфери. Без опалення залишається кілька об'єктів, перш за все, в прикордонних громадах ще не проходить освітній процес через безпекові умови.
 
«Я хотів би подякувати за підготовку до опалювального сезону нашим міжнародним партнерам, перш за все, таким проєктам, як «USAID», «GIZ», «UNICEF», а також Міністерству енергетики та Мінрегіону. Адже завдяки їм в цьому році ми отримали додатковий ресурс, зокрема, генератори, які використовуватимуться, якщо виникнуть позаштатні ситуації, пов'язані із обстрілами агресора. Наразі забезпеченість генераторами підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та теплового господарства становить понад 90%», – повідомив Тарас Савченко.
 
До речі, найближчим часом, десь протягом місяця, Сумщина очікує ще понад 40 генераторів – від Японського агентства міжнародного співробітництва JICA –загальною потужністю понад 4 МВт. Це досить потужні генератори, які підвищать автономність діяльності ключових підприємств області в сфері житлово-комунального господарства в умовах надзвичайних ситуацій.
 
Крім того, в цьому році на Сумщині започатковано 7 проєктів зі встановлення когенераційних установок. Дві установки підключаються на одному із теплогенеруючих підприємств нашого регіону, і ще 5 установок встановлюється агропереробними підприємствами.
 
«Ми вдячні власникам підприємств області, які в цих непростих умовах змогли завезти високодефіцитне, але таке важливе для сталого проходження опалювального сезону і підвищення енергонезалежності регіону обладнання. Воно реально найближчим часом працюватиме на жителів Сумщини», – додав Тарас Савченко.
 
А ще в цьому році на Сумщині ввели в експлуатацію сонячну електростанцію, яка збудована іноземними інвесторами потужністю понад 5 МВт. Крім того, реалізується цілий ряд проєктів на базі відповідних комунальних закладів, лікарень зі встановлення невеликих сонячних електростанцій, які дозволять також підвищити автономність даних суб’єктів господарювання.
 
У закладах охорони здоров’я, соціальної сфери нині встановлюються модульні котельні, що призведе до їх теплової та енергетичної незалежності взимку.
 
«Віримо, що разом зможемо забезпечити сталість проходження опалювального сезону на Сумщині», – підкреслив перший заступник начальника Сумської ОВА.
 
Відео брифінгу: https://youtu.be/1ue5JHMuM2w