Сумська обласна
державна адміністрація

  • A-
     
    A+
  • diya Налаштування доступності
flag

Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту

Забруднення Сейму: Сумщина протистоїть екологічному терору ворога

 

З 10 вересня ситуація на Сеймі знову погіршилася, вода, як і минулого разу, почала темніти, а жителі прилеглих населених пунктів відчувають неприємний запах

 

 

Причини виникнення ситуації, можливі наслідки та шляхи вирішення екологічної проблеми розглянули під час засіданні обласної комісії з питань ТЕБ та НС.
Як доповіли фахівці, проведені дослідження показали, що погіршення ситуації пов'язане із забрудненням води органічними речовинами. В Україні жодного такого виробництва немає поблизу, натомість такі потужності наявні неподалік від нашого кордону на території рф, відходи від якого росіяни можуть скидати у річку.
 
«Сьогодні ворог активно застосовує екологічний терор, як один із видів боротьби з українським народом. Ми чітко прослідковуємо ці злочини по відношенню до наших водних ресурсів вже вдруге поспіль, адже ситуація на Сеймі після стабілізації знову погіршилася. Керівники громад та всі компетентні служби мають діяти чітко та злагоджено, ефективно відреагувати та мінімізувати негативні наслідки. Перш за все, потрібно поінформувати жителів про ситуацію, надати всі роз’яснення та застереження», – акцентував начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх.
 
Очільник області доручив забезпечити дотримання всіх санітарних вимог на місцях, де зафіксовані нові плями, організувати прибирання біоресурсів та їх утилізацію, встановити заборонні таблички, провести глибокий аналіз зниження рівня води за останні роки, а також дослідити вплив екологічної проблеми на стан здоров’я людей.
 
Моніторинг постійно триває, здійснюється забір проб та проводяться дослідження, вживаються практичні заходи для покращення ситуації. За наявними результатами досліджень, токсичних речовин, а також пестицидів не знайдено. Збудників хвороб також не виявлено. Проте, заборона щодо вилову риби, користування водою із водойм та купання і надалі обов’язкові.
 
До вивчення ситуації також долучені представники профільного міністерства, наукових установ, лабораторій, Інституту гідрометеорології. Всі відомства активно включені у роботу, у проведення, в тому числі, морфологічних лабораторних досліджень, які необхідні для визначення із першочерговими заходами реагування та збереження екосистеми Сумщини.