Сайт працює в тестовому режимі, перейти на стару версію сайту
У Сумському національному аграрному університеті відбувся семінар-тренінг з питань вирощування та переробки нішевих культур.
Захід проведено за участі представників: Агенції регіонального розвитку Сумської області, ПП «Натур Світ», Сумського національного аграрного університету, Сумської обласної громадської організації «Асоціація Фермерів та приватних землевласників Сумської області», Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Сумського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, фермерських господарств малих форм господарювання та Міжнародної організації Червоного Хреста.
Модерував захід директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, який проінформував присутніх про підсумки виробництва сільськогосподарської продукції на Сумщині у 2024 році.
Про програми державної фінансової підтримки доповів директор Сумського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Олексій Пасько, який зазначив, у 2024 році в рамках державних програм підтримки малих фермерів 815 суб’єктів господарювання Сумської області отримають кошти на суму 155,5 млн гривень, зокрема за напрямами: окрема бюджетна субсидія – 8000 гривень (355 суб’єктів на 115,5 млн гривень); субсидія – 4000 гривень (149 суб’єктів на 25,5 млн гривень), утримання маточного поголів’я – 7000 гривень (300 суб’єктів на 12,5 млн гривень); утримання маточного поголів’я кіз, овець – 2000 гривень (11 суб’єктів на 0,942 млн гривень).
Кращим сучасним досвідом щодо розвитку, вирощування, переробку, стійкість та адаптацію нішевих культур на прикладі ПП «Натур Світ» поділилась директорка аграрних проектів підприємства Інна Колосок.
Приватне підприємство займається переробкою олійних та ефірних культур (гірчиця біла, жовта коріандр, м’ята, чебрець), зокрема працює в рамках «Системи менеджменту безпечної харчової продукції» має міжнародні сертифікати якості і є надійним партнером і постачальником сировини не лише для українських компаній, а також здійснює експорт продукції до 34 країн світу.
Завідувач кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Сумського НАУ д.с.-г.н. професор, Володимир Троценко розповів про стан та перспективи вирощування культури кіноа в Україні.
Разом з цим, про Програми міжнародної фінансової підтримки суб’єктів господарювання ознайомили регіональні фахівці програми підтримки домогосподарств Сумської обласної організації товариства Червоного Хреста України Марина Мороз та Олександр Провозін.
Організатором та учасником заходу стала Агенція регіонального розвитку Сумської області. Менеджер проєктів у сфері бізнесу Агенції регіонального розвитку Сумської області Андрій Горєвий розповів про існуючі гранти, програми та можливості отримання консультацій з підготовки заявок на участь у міжнародних грантових програмах.